VİRÜSSIFIR 36W Ultraviyole UV-C Hava-Ortam Sterilizasyon / Dezenfeksiyon Lambası


Toptan VİRÜSSIFIR 36W Ultraviyole UV-C Hava-Ortam Sterilizasyon / Dezenfeksiyon Lambası fiyat teklinizi bizden alabilirsiniz.

Satın almak veya indirimli ön sipariş vermek için:
Bizimle info@fiyatimbu.com adresinden veya 0 (212) 266 57 65 numaralı telefondan iletişime geçiniz.

VİRÜSSIFIR36W OzonSUZ Ultraviyole Sterilizasyon Lambası

ONEMLI UYARI:

Elinizdeki lamba son derece yüksek enerjili Ultraviyole Işınları yayar, ve yanlış kullanım insan sağlığı açısından son derece tehlikelidir.

Direkt göze ışın iletmesi halinde UVC ışınları gözün kalıcı zarar görmesine ve görme duyusunda kalıcı hasara sebep olur!!! 

UVC lambanızı çalıştırmadan önce mutlaka: 

1: Gözleriniz için UVC ışığını tamamen engelleyen bir gözlük veya gözlük maskesi içeren siperlik takılmalı, 

2: Tüm vücudunuzu, hiçbir yerdeki cildiniz ışık görmeyecek şekilde giyinmeli,

3: UVC lambayı cihaz ile birlikte gelen uzaktan kumanda ile, yanında hiçbir canlı yok iken çalıştırmalı, 

4: UVC lambasını çalıştırmadan önce çalışır durumda olacağı süre boyunca cihazın yanına hiçbir canlının (insan, evcil hayvan, vb.) girmeyeceğinden emin olmalı, gerekirse odalar bu süre zarfı için sadece kullanıcının erişebileceği şekilde kilitli bırakılmalıdır. 

5: Cihaz elektrik fişine ilk takılırken veya cihaza ilk kez elektrik gidecek şekilde akıllı prize talimat verilirken cihaza asla direk bakılmamalıdır. Cihazın yapısı itibari ile ilk fişe takılma sırasında yaklaşık yarım saniyelik bir “flash” seklinde UVC ışınımı gerçekleşmektedir.

Ayrıca: 

1: UVC lambası sadece cihaz ile birlikte gelen kılavuzu ve uyarıları okuyup kendine sağlık açısından yeterli önlemleri aldığına dair güvenen yetkili kişi tarafından çalıştırılmalı, 

2: Cihaz 1inci maddede belirtilen yetkili ve bilgili kişi haricinde hiçbir personelin ulaşamayacağı bir yerde saklanmalı veya bu konuda uygun talimat verilmeli, 

3: Cihaz herhangi bir şekilde çocukların asla ulaşamayacağı yerlerde kilitli bulundurulmalıdır.

4: Birkaç cihaz aynı anda kullanılıyor ise tek kontrol noktası (akıllı veya zamanlı priz gibi) veya bazı özel durumlarda tek kumanda hepsini aktive edebilir. Dolayısı ile elinizdeki HER UVC LAMBASININ HER ZAMAN tüm canlılardan uzakta ve aynı güvenlik önlemlerine tabi olduğu kontrol edilmelidir.  

5: UVC lambası ile bir mekânı sterilize etmek hem ışığın geldiği yüzeyler, hem de gördüğü hava açısından en etkili yöntemlerden biri olmasına rağmen özellikle salgın hastalık dönemlerinde önerildiği gibi diğer güvenlik önlemleri ile desteklenmelidir. Tek başına UVC lambasına güvenmek ve diğer önlemleri elden bırakmak tam olarak virüslerden ve bakterilerden korunmak için yeterli bir çözüm olmayabilir. 

Ek güvenlik önlemleri: 

1: Mümkün olduğu müddetçe UVC cihazının yanına girmeden cihaza giden elektriği yönetebilecek akıllı prizler (zamanlı, ya da ses ile kumandalı), veya açma kapama düğmeli uzatma kabloları kullanılmalı, 

2: Kullanım basamaklarında belirtildiği üzere UVC cihazın kullanımı sona erdikten sonra cihazın kullanıldığı oda veya mekana personel veya insan veya canlı girmeden önce cihazın UVC ışığı açık ikenki kullanımın suresine göre 15-60 dakika havalandırılmalıdır. 

3: UVC lambası içeren bu cihaz diğer lambalarda olduğu gibi çevresine yayacağı ısıdan dolayı cihaza 50cm’den yakın bir eşya olmamasına, ve özellikle de cihaz çalışırken cihazın üzerinde her hangi bir engel (örtü, kıyafet, kâğıt, tahta, vb.) olmamasına dikkat edilmelidir. 

Çalışma Prensibi:

UVC ışık, bakteri, virüs, ve mikropların DNA ve RNA'sının yapısını bozarak üremelerini ve diğer temel yasam fonksiyonlarını yerine getirmelerini engelleyerek ölmelerine sebep olur. 

Kullanım yerleri:

UVC ışınları yukarıda belirtilen çok önemli güvenlik önlemleri alındığı surece sterilizasyona ihtiyaç duyulan pek çok yerde kullanılabilir. Yoğun olarak medikal alanda, hastane ve kliniklerde hâlihazırda kullanımı mevcut olmakla birlikte dişçiler, sağlık ocakları ve revir odalarında veya geçici revir çadırlarında da kullanılabilir. 

Ayrıca salgın hastalık zamanlarında ihtiyaç duyulması ile beraber çalışma saatleri dışında, insan ve tüm canlılardan arinmiş hali ile ofis, okul, kreş, kuaför salonları, oteller, restoranlar, cafeler, spor salonları, insan ve ürünlerin nakliyesi ile ilgili olan terminaller, ambarlar ve benzeri pek çok yerde kullanılabilir. 

Kullanacak olan personelin de yukarıda belirtildiği gibi gerekli eğitim ve önlemleri aldığından emin olunmalıdır.  

Cihazın Kullanımı:

 

Çalıştırmadan önce:  PLANLA ve KORUN

1: ONEMLI: Cihazı elektrik fişine takmadan önce yukarıdaki güvenlik önlemlerini alın, ve MUTLAKA gözlerinizin ve vücudunuzun bütünüyle korunduğundan emin olun. 

2: Cihazı kutusundan çıkartın, ve üzerindeki naylon koruyucu dahil tüm engelleri kaldırın, elektrik kordonunu açın, ama prize henüz takMAyın. 

3: Cihazın kendi üzerinde  her hangi bir düğme bulunmadığından fişe takmadan önce mutlaka uzaktan kumandasını yanınıza aldığınıza emin olun.

4: Cihazın uzaktan kumandası 23A model pil ile çalışmaktadır. Bu pil standart kalem pil veya ince kalem pil olarak geçen AA veya AAA pillerinden farklı bir model olup kullanım kılavuzunun içinde teslim almadıysanız ayrıca temin edilmesi gerekmektedir. Kumanda içine temin ettiğiniz 23A pilini yerleştirip kumanda pil kapağını kapatın.  

5: Elinizdeki model cihazın çalışma voltajı 220V, alternatif akıma göre düzenlenmiştir. Buna uygun bir fişe takılması gerekir. Cihazı prize takMAdan önce ek güvenlik için, eğer kolaylıkla kapatabiliyorsanız fişteki elektrik akımını kesin. Standard düğmeli uzatma kordonları veya günümüzde yaygınlaşmakta olan akıllı prizler ile bunu yapabilirsiniz. 

 

Cihazı çalıştırmak: ÇALIŞTIR ve UZAKLAŞ

1: Odanın, cihazın çalışması esnasındaki süresi boyunca bos insan, evcil hayvan, ve canlı bitkilerden arinmiş olacağından emin olun, ve siz de prize takar takmaz yanınıza alacağınız uzaktan kumanda ile odayı terk etmeye hazırlanın. 

2: Cihazı prize takın. Eğer takmış olduğunuz fişte elektrik akımı henüz yoksa cihaz çalışma rutinine henüz başlamaz. Eğer fişe takar takmaz bir anlık ışık parlaması oldu ise ve kısa aralıklarla cihazdan “bip-bip” sesleri geliyorsa cihaz çalışmaya başlamıştır:

3: Odayı derhal hem siz terk edin, hem de eğer henüz terk etmesi gereken evcil hayvan veya canlı varsa onları da yanınıza alin. Bu esnada lambaların akim sistemine elektrik gideceği için cihaz bir anlık ışık parlaması yapacak ve kısa aralıklarla cihazdan “bip-bip” sesleri gelmeye başlayacaktır. Kısa aralıkla gelen “bip-bip” sesleri cihazın aktif hale gelmeden önce size verdiği 15 saniyelik uyarı surecidir. 

4: Cihazın çalışacağı mekanı terk ederken mutlaka ışık sızmayacak şekilde kapı ve pencereleri kapatın, gerekirse (bilhassa çocukların olduğu mekanlarda) oda kapısını kilitleyin.

 

Cihaz çalışırken: GÖZLEMLE ve UZAK DUR

1: Cihaz çalışırken odaya basta çocuklar olmak üzere hiçbir canlının girmemesi için gerekli önlem alinmiş olmalıdır. Bu süre zarfında uzaktan bir kamera-monitör sistemi ile, veya kendi koruyucu gözlük ve tüm vücut siperiniz mevcut ise mekan kapısını aralayarak kontrol edin. 

2: Herhangi bir anda cihazı durdurmanız gerekirse kumandanın üzerinde “ON (ACIK) /OFF (KAPALI)” düğmesine bir defa basmak sureti ile cihazı durdurun. Cihazı tekrar çalıştırmak için düğmeye bir defa daha basmak yeterli olacaktır. 

3: Cihazın yaklaşık olarak 30metre karelik (Örnek olarak 5x6 metrelik bir oda veya salon gibi) bir alanı dezenfekte etmesi için önerilen suresi 1 saattir. Ayrıca aşağıdaki tabloda önceden hesaplanmış olan önerilen kullanım sürelerini bulabilirsiniz. 

4: Kullanım ile teorik olarak 10bin saat olarak öngörülen lamba ömrünün ikinci kısmında buna ekstra zaman eklenebilir. Mekanınız için gereken zaman konusunda sorularınız için ister bizim ekibimize ulaşabilir, isterseniz de bir UVC metre temin ederek bir uzman tarafından ölçüm yaptırabilirsiniz. 

5: Cihazı sadece önceden belirlenmiş bir süre için çalıştırmak isterseniz kumanda üzerinde belirlenmiş olan 15, 30, veya 60 dakikalık seçenekleri belirten düğmelerden birine basmanız yeterlidir. Seçtiğiniz çalışma süresi siz düğmeye bastıktan sonra başlayacak, bu süre sonunda cihaz kendini kapatacaktır. 

Cihazı durdurunca: HAVALANDIR ve CİHAZI KALDIR

1: Cihazın kullanımı bittikten sonra eğer önceden belirlenmiş olan seçenekleri belirten düğmelerden birine basmaysanız cihaz kendiliğinden bu süre dolduktan sonra kapanacaktır. Seçtiğiniz çalışma süresi bitmeden kapamak istediğiniz taktirde ON/OFF düğmesine basarak cihazı anında kapatabilirsiniz. 

2: Cihazı kapattıktan sonra mekânın, varsa pencere ve kapılarını açarak havalandırmanız içerideki havanın daha taze olmasına ve UVC ışığın etraftaki yaymış olduğu ısıdan kaynaklanabilen kokulardan arınmasını sağlayabilirsiniz. (NOT: Ozonlu olan UVC lamba modellerinde havalandırma mutlaka önerilmektedir. Elinizdeki bu model ozon üretmez, ancak yine de havalandırmanız tavsiye edilir). 

3: Cihazı ilgili kişiden başka kimsenin çalıştıraMAyacağı ve çocukların ulaşaMAyacağı bir şekilde kilitli hale getiriniz, elektriğini kapatınız, veya başka bir saklama alanına kaldırınız. 

Mekan büyüklüğüne göre önerilen kullanım süreleri, ve önemli notlar: 

 

1: Aşağıdaki süreler cihazın odanın ortasına yakın yerleştirildiği varsayımına göre hesaplanmıştır. Bu noktadan lambaya olan en uzak köşeye ulaşabilmesi gereken süreyi etkileyecek bir faktördür. 

2: Sterilizasyon için belli bir noktanın mutlaka ışık görmesi gereklidir. Gölgede kalan bölgeleri de göz önüne alarak kullanıcının belli bir zamanda içeriye girerek lambanın yerini gölgedeki diğer yerleri aydınlatacak şekilde yer değiştirmesi söz konusu ise odayı 2 bolum olarak düşünüp buna göre hesap yapılabilir (örnek: 1 saat tüm oda yerine 30dk odanın sağ tarafının ortasında, 30dk odanın sol tarafındaki ortasında, gibi..) 

3: Cihazın teorik ömrü yaklaşık 10,000 saat olup, ömrünü yarılayan bir cihazın etkinliği bir miktar düşebildiğinden ötürü mümkün olduğu taktirde bu sürelere kısmi ekleme yapılabilir. Kısmi eklemenin miktarı en sağlıklı olarak bir UVC metre ile lambanın etkinliği ölçülerek anlaşılabilir, ancak olçum yapılana kadar duruma uygun bir ek zaman kadar çalıştırmak iyi bir önlem olacaktır. 

Mekan (metrekare cinsinden yaklaşık büyüklük)

Tavsiye edilen UVC operasyon zamanı

40-60 m2

1.5 saat

25-40 m2

1 saat

9-15 m2

30 dakika

<9 m2

20 dakika

Kullanım için uzman tavsiyesi ve kullanım planı için danışmak, veya ek cihaz ve ekipman siparişi için bize ulaşın. (Ek ürünler: UVC içinde hapseden yansıtkan çadırlar, akıllı prizler, 23A pil, UVC metreler) 

Ek bilgiler:

Konu ile ilgili olan yazı serilerimiz için https://www.fiyatimbu.com/blog adresini ziyaret edebilirsiniz. (Örnek: https://www.fiyatimbu.com/blog/uvc-lambali-cihazlar-ile-dezenfeksiyon-sirasinda-dikkat-edilmesi-gerekenler_401 )

Garanti süresi talimata uygun kullanım ile geçerli olup 1 yıldır.

Destek için, email bültenimize üye olmak, veya diğer ürünlerimizden veya indirimlerden haberdar olmak için 

bize info@fiyatimBu.com adresinden ulaşabilirsiniz. 


Benzer Ürünler