fiyatimBu Nasıl Kuruldu?

Online alışverişlerde alıcı ve satıcı arasındaki bilgi eksikliğinden kaynaklanan ve değerlendirilemeyen fırsatların, hem satıcı hem de alıcıya yönelik artı değer oluşturabileceğini keşfettikten sonra, fiyatimBu’yu kurmaya karar verdik.


Haziran 2013

Fikrin Doğuşu

Kurucu ortaklar iş geliştirme çalışmalarına başladılar.

Ocak 2014

fiyatimBu kuruldu

fiyatimBu Bilgi Teknolojileri Sanayi Ticaret AŞ kuruldu.

Ağustos 2014

Deneme sürümü yayında

Yaklaşık 1 senelik iş geliştirme sonrası fiyatimBu.com Beta sürümü yayına alındı.

Ekim 2014

Müşteriye Odaklanma

fiyatimBu.com ilk müşterilerine hizmet vermeye başladı.

Mayıs 2015

Yeni avantajlar

Müşteri sadakatiyle ilgili geliştirmeler yapıldı. Para puan sistemi ve sadakat zinciri sistemi başladı.

Kasım 2015

Kolay analiz

Ürün karşılaştırma, teklif kıyaslama tablosu gibi birçok özellik geldi.

Nisan 2016

Kurumsala Yönelim

fiyatimBu.com'dan bireysel müşteriler dışında kurumsal firmalar da yararlanmaya başladı.

Eylül 2016

Kurumsala Hazırlık

fiyatimBu artık kurumsal firmalara özel hizmet vermek için çalışmalara başladı.

Ekim 2016

Start-up İstanbul'da Yer Aldı

Start-up 2016'da ilk 100'deydik.

Ocak 2017

Kurumsala geçiş

Yepyeni "Kurumsal" yapımız yayına alınıyor.

Ekibimiz

Levent Yapan

Levent YAPAN | Kurucu Ortak

Lisans eğitimini İstanbul Teknik Üniversitesi’nde Mimarlık alanında, Yüksek Lisans eğitimini DePaul University Kellstadt Graduate School of Business’ta tamamladı. 1999 yılından itibaren aile şirketleri olan İzmir Turizm İnşaat ve Ticaret A.Ş.’de yöneticilik görevlerinde çalıştı. 2005 yılından itibaren şirketin Romanya’ daki ticari aktivitelerinden sorumlu oldu. 2010 yılından itibaren şirketin istikrarlı bir şekilde büyümesinde ve turizm yatırımlarına ağırlık vermesinde büyük emeği oldu. 2011’den beri şirkette icra kurulu üyeliği yapmaktadır. Doğasever ve gezgindir. Kurucularımız Bahadır ve Levent, İzmir Özel Amerikan Lisesi’nden yakın arkadaş olup, Paris ve Brüksel'de yapılan Liselerarası Matematik Olimpiyatları’nda, okullarını takım olarak beraber temsil etmişlerdir. Bahadır ve Levent, online alışverişlerde alıcı ve satıcı arasındaki bilgi eksikliğinden kaynaklanan ve değerlendirilemeyen fırsatların, hem satıcı hem de alıcıya yönelik artı değer oluşturabileceğini keşfettikten sonra, fiyatimBu’yu 2013 yazında kurdular.

Bahadır Bölükbaşı

Bahadır Bölükbaşı | Kurucu Ortak

Lisans eğitimini Cornell Üniversitesi Endüstri Mühendisliği alanında, Yüksek Lisans eğitimini hem O.D.T.Ü., hem de UC Berkeley Haas’ta tamamladı. 14 yılı aşkın süre tüketici ürünleri ve teknoloji alanlarında deneyim kazanan Bahadır, kariyerine İstanbul’da Procter&Gamble’da çalışarak başladı. Her zaman tutkuyla baktığı teknoloji endüstrisine geçmek icin Silikon Vadisi’nde Yahoo’ya katıldı. Birçok değişik alanda deneyim sahibi olduktan sonra, yine Silikon Vadisi’nde tüketici ve küçük işletmelere yazılım desteği veren dünyaca ünlü Intuit firmasına katıldı. Girişimci bir yapıya sahip Bahadır, Silikon Vadisi’nde doğan ve büyüyen Wallit isimli tüketici odaklı mobil uygulamanın kurucu takımında yer aldı ve sonrasında da Vadi’de çeşitli start-up’lara danışmanlık hizmeti vermeye devam etti. Sporsever, doğasever ve iyimser bir kişiliğe sahip…

Elif Yıldırım Kılınç

Elif Yıldırım Kılınç | Pazarlama ve İş Geliştirme Uzmanı

Lisans eğitimini İstanbul Kültür Üniversitesi – İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi – İktisat Bölümü mezunu olarak tamamladı. Kısa vadede Pazarlama ve Marka Yönetimi alanında Yüksek Lisans planı bulunmaktadır. Üniversitede okuduğu dönemde satış ve pazarlama alanında farklı firmalarda görev aldı. Perakende sektöründe çalıştıktan ve mezun olduktan sonra İzmir Turizm İnşaat ve Ticaret A.Ş.’ye ait olan ve turizm sektöründe markalaşan Tempo Hotels & Residences zincir otel grubunda Pazarlama Direktörlüğü yaptı. Renkli ve çevresine kısa sürede uyum sağlayabilen, araştırmayı ve okumayı seven bir kişiliğe sahiptir. Farklı yerler gezmek, görmek ve spor yapmak hobileridir.